Celostní terapeutická masáž

Kombinace psychoterapie a práce s tělem

Projekt terapeutické masáže mě napadl potom, co ke mě na sezení docházela pacientka na vozíku, kterou zneužil masér... Během psychoterapie jsme společně odvedli spoustu práce, ale když z terapie odcházela, měla jsem pocit, že ji pouštím před koncem. Nedovolila, aby na ní někdo od té doby sáhl. Bála se, jak bude reagovat, když by se odhodlala to změnit. Obávala se, že se bude třást, že bude trapné, když se jí bude chtít plakat. 

A mě napadlo, že kdybych svojí péči rozšířila o práci s tělem, mohli jsme společně tohle všechno natrénovat. V bezpečném prostředí, s psychoterapeutickou podporou. Ať by se stalo cokoliv, ošetřili bychom to. 

A tahle myšlenka stála u zrodu mého terapeutického masážního programu, který si dovoluji Vám nabídnout.

Co Vás čeká?

O významu doteků a jejich přínosu do života bylo napláno mnoho... Masážní program začíná krátkým rozhovorem, na jehož základě vyberu vhodnou afirmační, autosugestivní relaxaci k poslechu.

Vlastní masáž jsem rozšířila na začátku o ochutnávku autogenního tréninku, což je metoda, která při pravidelném provádění přispívá k rychlému obnovení sil a k odstranění příznaků napětí a neklidu. Relaxovaný stav při omezení zevních podnětů s pohroužením se do duševního klidu je zároveň vhodný pro autosugestivní ovlivnění, jehož účinky při častém opakování přesahují a umocňují dosah prosté relaxace.

Nejedná se o fyzioterapeutickou masáž. Po krátkém slovním vedení na začátku si poté už jen užíváte další relaxace - smyslné celostní masáže, která je založena na zclitlivění pokožky horkými žínkami, jemné stimulaci hebkými maličkostmi a citlivé masáži teplým olejem. Používám pouze české luxusní tělové BIO oleje z Havlíkovy přírodní apotéky. Desítky minut odpočinku a hýčkání! 

Mimo běžné klienty se zaměřuji na zákazníky se speciálními potřebami, kteří mají obavu se před někým svléknout, snést dotek od jiného člověka, ale chtějí svou situaci změnit. Přítomnost psychoterapeuta dává možnost ihned pracovat s pocity, které se vynoří a ošetřit je. 

  • narušený vztah k vlastními tělu, jakékoliv diskomfortní prožívání sebe sama
  • prožití traumatické události
  • stav po úrazu, operaci, popáleninách
  • kožní onemocnění, malformace, deformity

Celostní terapeutická masáž je mým jedinečným programem práce s tělem, který jsem sestavila na základě praktických zkušeností z technik, které se mi nejvíce osvědčily. A i z vlastní zkušenosti, kterou jsem udělala desítkami hodin u lůžek pacientů, mohu potvrdit, jak se kvalita mého života neuvěřitelně zlepšila - a to jsem sama na sobě mohla aplikovat jen autosugesci bez masáže:-)

Celý proces je díky nastavení práce s dotekem bez dalšího povídání absolutně "bezbolestný" - i když tomu nebudete věřit, co budete poslouchat, stačí jen relaxovat, užívat si a změny přijdou nenápadně samy!