Seminář s psychoterapeutem o strachu z porodu

02.11.2018

Seminář s psychoterapeutem, aneb pryč se strachem!


Setkání mohu vést buď jako přednášku s dotazy pro větší počet žen nebo jako terapeutickou skupinu - tzn. že bude spousta času na práci s konkrétními obavami účastnic, které je trápí, ať jsou sebe zvláštnější. Vytvoříme bezpečné místo na povídání, téma můžeme podle potřeby specifikovat podle potřeb přihlášených. Orientační čas 2 hod.

"Jeden moudrý muž před svou smrtí řekl, že si ve svém životě prožil spoustu trápení a nepříjemností, z nichž většina se mu nikdy nestala."

Porod je v naší kultuře neodmyslitelně spojen se strachem a utrpením. Když se na celou věc podíváme s odstupem, zjistíme, jak je to paradoxní. Stal se Vám již někdy nějaký úraz? Pokud ano, myslíte na to od té doby, trápíte se obavami, že se to bude opakovat a jak to bude hrozně bolet? Že ne?!

Nikdy se Vám nic bolestivého nestalo? Každých 20min se v České republice stane autonehoda. Trápíte se obavami, že tentokrát jste na řadě Vy? Že to bude bolet? Že můžete zemřít?

Že Vás to ještě nenapadlo, ale myšlenkami na porod se trápíte i když jste ještě nikdy nerodily?! Nezdá se Vám to paradoxní? Jestli ne, po semináři o strachu z porodu se Vám to takové zdát bude:-) Vykročíte vstříc porodu a těhotenství se zdravými myšlenkami, bez patologických obav, ruminací a nesmyslného předpovídání budocnosti.

Kognitivně - behaviorální psychoterapie je moderní a dynamický směr, který dobře ošetří myšlenky, kolující v hlavě, a ukáže, jak pracovat i s tělem. Úzkost není reakce na vnější realitu, ale na myšlenky, které si o ní tvoříme. A to je obrovský potenciál, jak to změnit.

"Mysl je místo samo o sobě, které samo sobě může udělat nebe 
z pekla a peklo z nebe."

(John Milton, anglický básník)


Sdílění a diskuze bez cenzury

aneb psychoterapeutická ordinace otevírá:-)

Hodinka, ve které budete mít možnost poslouchat porodní příběhy jedné ženy, která si vyzkoušela všechno - porod v pardubické nemocnici, v autě a nakonec dva doma. Jak se moc bála, co při kterém porodu prožívala a jaký to mělo přesah do jejího dalšího života.


Mimořádně na chvilku pootevřeme dveře i psychoterapeutické ordinace, kdy pochopíte, jak spolu věci neoddělitelně souvisí, co se čím může pokazit a jak to lze opravit.

Budete mít spoustu prostoru se zeptat na vše, z čeho máte obavy a na co byste se jinde zeptat báli:-) Půjde o přátelské sdílení, kdy si každá žena bude moci poté vybrat sama pro sebe nejlepší cestu, protože bude mít všechny požadované informace.