Cesta přes obrazy

12.10.2018

Skupiny, sdílení, kruhy a vyprávění... všude kolem je toho spousty, ale zároveň je i mnoho lidí, pro které je tahle cesta nekomfortní, ač by se na ní rádi posunuli k lepším zítřkům. Zkuste to beze slov! 


"Umění je jako slunce, které se taky nikomu nevtírá. Když zatáhnete záclony a zavřete okenice, tak vám slunce do bytu neleze, jenomže je to vaše chyba, pane, že chcete žít potmě."

Jan Werich

Sobota 11. května, hospital Kuks 
- 2 800,-

Přihlašování zahájeno, více informací dodáme e-mailem. Kurz je celodenní, profesionální výtvarné pomůcky, občerstvení, oběd, aj. v ceně!

V ceně:

  • dva lektoři po celý den k dispozici, možnost psychoterapeutického poradenství
  • profesionální výtvarné pomůcky (akvarel, akryl, akvarelový papír a plátno, aj.)
  • fantastické prostory hospitalu Kuks, kuchyňky, možnost ubytování
    v exkluzivních prostorech
  • oběd

Co si vyzkoušíte:

  • teoretický i praktický rámec práce s akvarelem, akrylem na papír i plátno
  • KBT teorii zvládání úzkosti, nácvik autogenního tréninku a autohypnózy
  • reskripce nepříjemné, traumatické události pomocí výtvarných technik a psychoterapeutického vedení

Možná je někdy zbytečné nutit se do slov. Řinou se na nás odevšad, někdy smysluplné, ale většinou prázdné a bez obsahu. A i kdyby ho zadobře měly, někdy nás netrápí nic konkrétního, jen jakási podivná příchuť, pocit nebo tušení minulého, "dežaví", když zahlédneme určitou barvu nebo ucítíme vůni.

Vykročme spolu na cestu beze slov, tichou a laskavou, jako mírný, poklidně proudící potok, kde nebude nic nutně určeno a žádné vyjádření barvou nebude špatně. My, jako hrdinové svého příběhu, vykročíme zachytit naše prožité démony paletou barev. Vyzkoušíme si techniky zvládání úzkosti a imaginace, a v tichém rituálu vody smyjeme jejich syté barvy. Voda, jako element zrození, pomůže našemu hrdinovi přestoupit do obrazu nového příběhu, trvalého, plného sytých odstínů.

Pojďte si vyzkoušet arteterapii, terapeutické působení skrze výtvarno. Dobrodružství, ve kterém můžete beze slov nově prozkoumat, cokoliv Vás napadne a díky psychoterapeutickému vedení vytvořit své postavě nový svět, do kterého si bude moci přejít. 

A když se Vám nebude chtít se zase až tolik zabývat terapií, užijete si a vyzkoušíte pod profesionálním vedení výtvarné techniky tak, jak Vám to během školních let zatajili nebo dokonce znechutili. Akvarel, akryl, čtvrtky i plátno s paletou barev, s jakou jste se ve školních lavicích nesetkali. Takovou, která svým rozsahem a barevnou škálou umožní zhmotnit i ty nejjemnější nuance Vašeho prožívání. 

Prostě příjemně strávený den s uměním, ve kterém nebude nic špatně, a sami si až v běhu rozhodnete, zda využijete terapeutický potenciál celé tvorby nebo si jen odnesete své malé potrfolio.