Strach z porodu

Jak s ním zatočit!

Seminář s psychoterapeutem, aneb pryč se strachem

proběhlo, další termín připravujeme - je možné se objednat individuálně!

Setkání je vedeno jako terapeutická skupina - tzn. že bude spousta času na práci s Vašimi konkrétnimi obavami, které Vás trápí, ať jsou sebe zvláštnější. Vytvoříme bezpečné místo
na povídání, téma můžeme podle potřeby specifikovat podle potřeb účastnic. 

"Jeden moudrý muž před svou smrtí řekl, že si ve svém životě prožil spoustu trápení a nepříjemností, z nichž většina se mu nikdy nestala." 

Porod je v naší kultuře neodmyslitelně spojen se strachem a utrpením. Když se na celou věc podíváme s odstupem, zjistíme, jak je to paradoxní. Stal se Vám již někdy nějaký úraz? Pokud ano, myslíte na to od té doby, trápíte se obavami, že se to bude opakovat a jak to bude hrozně bolet? Že ne?!

Nikdy se Vám nic bolestivého nestalo? Každých 20min se v České republice stane autonehoda. Trápíte se obavami, že tentokrát jste na řadě Vy? Že to bude bolet? Že můžete zemřít?

Že Vás to ještě nenapadlo, ale myšlenkami na porod se trápíte i když jste ještě nikdy nerodily?! Nezdá se Vám to paradoxní? Jestli ne, po semináři o strachu z porodu se Vám to takové zdát bude:-) Vykročíte vstříc porodu a těhotenství se zdravými myšlenkami, bez patologických obav, ruminací a nesmyslného předpovídání budocnosti.

Kognitivně - behaviorální psychoterapie je moderní a dynamický směr, který dobře ošetří myšlenky, kolující v hlavě, a ukáže, jak pracovat i s tělem. Úzkost není reakce na vnější realitu, ale na myšlenky, které si o ní tvoříme. A to je obrovský potenciál, jak to změnit.

"Mysl je místo samo o sobě, které samo sobě může udělat nebe
z pekla a peklo z nebe."

(John Milton, anglický básník)

Sdílění a diskuze bez cenzury

aneb psychoterapeutická ordinace otevírá:-)

Hodinka, ve které budete mít možnost poslouchat porodní příběhy jedné ženy, která si vyzkoušela všechno - porod v pardubické nemocnici, v autě a nakonec doma. Jak se moc bála, co při kterém porodu prožívala a jaký to mělo přesah do jejího dalšího života.

Mimořádně na chvilku pootevřeme dveře i psychoterapeutické ordinace, kdy pochopíte, jak spolu věci neoddělitelně souvisí, co se čím může pokazit a jak to lze opravit.

Budete mít spoustu prostoru se zeptat na vše, z čeho máte obavy a na co byste se jinde zeptat báli:-) Půjde o přátelské sdílení, kdy si každá žena bude moci poté vybrat sama pro sebe nejlepší cestu, protože bude mít všechny požadované informace. 

Porod jak jej známe

Promítání mimořádného filmu, kde je zachyceno 11 porodů včetně dvojčat!

Abychom seminář dokončili příjemným zážitkem, zvolila jsem promítání filmu režisérky Eleni Tonetti Vladimirové. Ta na začátku osmdesátých let, kdy v Rusku odcházelo z porodnic víc žen a dětí traumatizovaných a mrzačených než zdravých, organizovala porodní zájezdy k Černému moři, kde ženy rodily své děti v mělkých lagunách, a vše zaznamenávala filmovou kamerou.


Promo videodokumentu naleznete zde.

Uvidíme 11 porodů bez křiku a povzbuzování jako na fotbalovém zápase. Pochopíme, jak celý porodní proces probíhá a každá z nás si může díky tomu uvědomit, co by bylo ideální cestou pro ní samotnou. Bez nutnosti něco obhajovat zjistíme, jak probíhá porod bez medicínských indikací , jak je spojen se sexualitou a můžeme si na to udělat vlastní názor. Jak vypadá, když je nádherný, nebolí, a jakou roli při něm může hrát otec.