Porodní den

Porodní příprava jinak a lépe:-)

Pouze dva termíny! 9.dubna a 3. června

cena za celodenní seminář včetně promítání filmu 1500,-, partner (otec dítěte) ZDARMA


Rádi bychom Vás srdečně pozvali na připravovanou akci

Přirozený porod a příprava na něj.

Práce se strachem z porodu a zvýšení sebevědomí ženy v porodní proces

  • Celodenní seminář přípravy na porod zakončený promítáním filmu Porod jak jej známe. Většina zdravotních pojišťoven na předporodní přípravu přispívá - informujte se!

Porodní den, aneb porodní příprava jinak a lépe:-)

Nedávno se mi narodilo třetí miminko. Těhotenství je období, kdy má člověk více času pro sebe, spoustu ho stráví sedíc po čekárnách a přemýšlí... Já nebyla výjimka a díky svým profesním i osobním zkušenostem jsem se rozhodla s pomocí skvělé porodní asistentky Martiny připravit na porod nejen Vaše tělo, ale i hlavu. Sestavili jsme plán porodního dne, kde nebudeme chronicky opakovat informace k porodům z ženských časopisů, ale v bezpečném a příjemném prostředí zažijete něco mimořádného!

Každá máme vlastní cestu, žádná varianta není špatně. Ale abychom se mohli pravdivě rozhodnout a autenticky si zvolit, co bude bezpečné a vyhovující pro nás, musíme mít dostatek informací. 

1. Strach z porodu

"Jeden moudrý muž před svou smrtí řekl, že si ve svém životě prožil spoustu trápení a nepříjemností, z nichž většina se mu nikdy nestala."

Porod je v naší kultuře neodmyslitelně spojen se strachem a utrpením. Když se na celou věc podíváme s odstupem, zjistíme, jak je to paradoxní. Stal se Vám již někdy nějaký úraz? Pokud ano, myslíte na to od té doby, trápíte se obavami, že se to bude opakovat a jak to bude hrozně bolet? Že ne?! 

Nikdy se Vám nic bolestivého nestalo? Každých 20min se v České republice stane autonehoda. Trápíte se obavami, že tentokrát jste na řadě Vy? Že to bude bolet? Že můžete zemřít? 

Že Vás to ještě nenapadlo, ale myšlenkami na porod se trápíte i když jste ještě nikdy nerodily?! Nezdá se Vám to paradoxní? Jestli ne, po semináři o strachu z porodu se Vám to takové zdát bude:-) Vykročíte vstříc porodu a těhotenství se zdravými myšlenkami, bez patologických obav, ruminací a nesmyslného předpovídání budocnosti.

Kognitivně - behaviorální psychoterapie je moderní a dynamický směr, který dobře ošetří myšlenky, kolující v hlavě, a ukáže, jak pracovat i s tělem. Úzkost není reakce na vnější realitu, ale na myšlenky, které si o ní tvoříme. A to je obrovský potenciál, jak to změnit. 

"Mysl je místo samo o sobě, které samo sobě může udělat nebe
z pekla a peklo z nebe." 

(John Milton, anglický básník)


2. Porodní příprava

Strachu se zbavíme tím, že prozkoumáme věci, kterých se obáváme. Proto budeme navazovat porodní přípravou.

Jak probíhá přirozený porod vás seznámí porodní asistentka Martina Suchardová se zkušenostmi s přirozenými porody, registrovaná porodni asistentka u Krajského úřadu Libereckého kraje. 

Provede vás porodním procesem, a Vy zjistíte, jak probíhá bez zásahů a co jej také může negativně ovlivnit. Ozřejmí vám, jak jeho průběh můžete pozitivně ovlivnit Vy sami. 

  • Jak zdravě nahlížet na těhotenství. 
  • Získáte informace, jak připravit novorozenému miminku co nejlepší start do života. 
  • A také jak je důležitý první kontakt matky a novorozence
    po porodu. 
  • Získáte vědomosti, které vám mohou pomoci k zvládnutí tohoto fyziologického procesu!

3. Sdílení a diskuze bez cenzury:-)

Hodinka, ve které budete mít možnost poslouchat porodní příběhy jedné ženy, která si vyzkoušela všechno -  porod v pardubické nemocnici, v autě a nakonec doma. Jak se moc bála, co při kterém porodu prožívala a jaký to mělo přesah do jejího dalšího života. 

Mimořádně na chvilku pootevřeme dveře i psychoterapeutické ordinace, kdy pochopíte, jak spolu věci neoddělitelně souvisí, co se čím může pokazit a jak to lze opravit. 

Doplňovat bude svými zkušenostmi porodní asistentka a budete mít spoustu prostoru se zeptat na vše, z čeho máte obavy a na co byste se jinde zeptat báli:-) Prostor bude i pro porody doma a legislativu. Půjde o přátelské sdílení, kdy si každá žena bude moci poté vybrat sama pro sebe nejlepší cestu, protože bude mít všechny požadované informace. 

4. Porod jak jej známe

Promítání mimořádného filmu, kde je zachyceno 11 porodů včetně dvojčat!

Abychom seminář dokončili příjemným zážitkem, zvolila jsem promítání filmu režisérky Eleni Tonetti Vladimirové. Ta na začátku osmdesátých let, kdy v Rusku odcházelo z porodnic víc žen a dětí traumatizovaných a mrzačených než zdravých, organizovala porodní zájezdy k Černému moři, kde ženy rodily své děti v mělkých lagunách, a vše zaznamenávala filmovou kamerou. 

Promo videodokumentu naleznete zde.

Uvidíme 11 porodů bez křiku a povzbuzování jako na fotbalovém zápase. Pochopíme, jak celý porodní proces probíhá a každá z nás si může díky tomu uvědomit, co by bylo ideální cestou pro ní samotnou. Bez nutnosti něco obhajovat zjistíme, jak probíhá porod bez medicínských indikací , jak je spojen se sexualitou a můžeme si na to udělat vlastní názor. Jak vypadá, když je nádherný, nebolí, a jakou roli při něm může hrát otec. 


Přihláška na seminář

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.