Jídlo a emoce, aneb když nehladovíme po jídle, ale přesto jíme...

02.02.2020

Skvělý, osvědčený a praktický workshop o emočním jedení, neboli o chvilkách, kdy jíme, aniž bychom měli hlad, a pak litujeme, které trápí téměř každého z nás. 

Vedený zábavně, interaktivní formou jako skupinový seminář
s psychoterapeutkou a lektorkou STOBu. Doporučená délka cca 3 hodiny. 


Jídlo je velké téma. Jídlo a to jak vypadáme. Nebudu opakovat to, jak se na nás z časopisů, ale hlavně všudypřítomných obrazovek dívají modelky a hrnou se na nás recepty, jak na to, abychom vypadaly jako ony. My půjdeme hlouběji.


Zajímavé je, že ani tam není řešení a zde začíná to opravdové tajemství. Jak to, že když vím jak prakticky na to, jíst zdravě a netloustnout, večer se nepřejídat, stejně to nejde?! Držím, trénuji, zlepšuji se a najednou nemám chvíli sílu a udělám věci jinak. A pak večer po práci zase a za pár dní se načapu, jak dojídám zbytky po obědě, jak jsem to dělávala za starých časů. A už to jede... Ztrácím odvahu myslet na to, jak se z toho vyhrabat ven, na váhu nelezu a dělám, že se to celé samo někam ztratí. A ono naopak, každé další oblékání do letních džín mě nenechá na pochybách, že to samo opravdu nevyšumí.

Pojďme propátrat mechanismus, proč věci běží, tak jak běží a i když je to dnes pouhá ochutnávka, zkusme u sebe najít cestu, na jejímž konci leží klíč.

Vyberme si hrdinku, na které to budeme dnes zkoušet. Budeme pracovat formou depersonalizace, která nám umožní mít na věci trochu nadhled a přinese nové pohledy na celé dění. Napište si její jméno prosím na cedulku, abych s ní mohla pracovat.

Budeme se bavit o hladu, o našem prožívání a tak je potřeba se tomu podívat na zoubek!